انجمن علمی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران

انجمن بین المللی سلول و ژن درمانی (ISCT)

انجمن بین المللی سلول و ژن درمانی (ISCT) در سال 1992 تأسیس شد تا جمعیتی جهانی متشکل از پزشکان،، محققان، فن‌آوران، قانونگذاران و تولیدکنندگان گرد هم آورد و چشم انداز مشترکی برای سوق درمانهای مبتنی بر سلول و ژن به درمان‌هایی ایمن و مؤثر جهت بهبود بیماران  در سراسر جهان ارائه دهد.

انجمن ISCT در واقع مرجعی جهانی است که بر جنبه های پیش بالینی و بالینی درمان های مبتنی بر سلول و ژن متمرکز است و تحقیقات علمی این حوزه را به سمت درمان های نوآورانه برای بیماران پیش می برد.

اعضای انجمن ISCT متشکل از بیش از 2700 متخصص حوزه سلول و ژن درمانی از قاره های مختلف و نمایندگی بیش از 60 کشور شامل داوران، رهبران فکری و سازمان هایی هستند که در حوزه سلول درمانی و ژن درمانی سرمایه گذاری و فعالیت می کنند. ژورنال Cytotherapy، مجله رسمی ISCT می باشد که در ادامه معرفی خواهد شد.

سیتوتراپی،  (https://www.isct-cytotherapy.org/)) ژورنال رسمی انجمن بین المللی سلول و ژن درمانی ISCT  https://www.isctglobal.org/home است که بصورت رایگان و دسترسی آزاد نتایج جدید و نوآورانه ی مطالعات علمی و بالینی مرتبط با حوزه سلول و ژن درمانی را منتشر می کند. این ژورنال انواع مقالات مرتبط با این حوزه را پوشش داده و به گزارش جدیدترین یافته ها و چالش های آن می پردازد. ناشر این ژورنال Elsevier است که ضریب تاثیر 2022 آن 4.5 و سایت اسکور آن 7.6 می باشد و در معتبرترین پایگاه ها ایندکس شده است.

  • اهم موضوعاتی که این ژورنال پوشش می دهد شامل:
  1. طراحی، توسعه و معرفی درمان های نوین مبتنی بر ژن، سلول و مشتقات سلولی
  2. مطالعات بالینی و پیش بالینی مرتبط با حوزه درمان های  مبتنی بر ژن، سلول و مشتقات سلولی
  3. نقش سلول های بنیادی / استرومایی و وزیکول های خارج سلولی در پاتوفیزیولوژی بیماری ها
  4. پیشرفتهای مهم در تولید و اعتبارسنجی محصولات مبتنی بر سلول/EV، ژن
  5. قوانین نظارتی جهانی و یا منطقه‌ای مرتبط با محصولات و رهیافت های درمانی مبتنی بر ژن، سلول و مشتقات سلولی

پاسخ دهید

Your email address will not be published.Required fields are marked *