انجمن علمی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران

انجمن بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی (TERMIS)

TERMIS یک سازمان بین‌المللی است که در زمینه مهندسی بافت و پزشکی بازساختی فعالیت می‌کند. این انجمن هدف اصلی خود را در جمع‌آوری، انتشار و تبادل دانش در زمینه ترمیم و بازسازی بافت‌های بیولوژیکی و تحقیقات مرتبط با آن تعیین کرده است.

انجمن TERMIS (https://termis.org/) شعبه‌هایی در سراسر جهان دارد و با بسیاری از کشورها همکاری می‌کند. برخی از کشورهایی که شعبه‌های TERMIS در آنها فعالیت می‌کنند عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل، ایران, چین، ژاپن، استرالیا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی و…

↩️ انجمن TERMIS برگزارکننده کنگره‌ بین‌المللی خود (https://wc2024.termis.org/) به میزبانی کشورهای مختلف نیز است. همچنین TERMIS ژورنال اختصاصی خود را دارد که تحت عنوان “Tissue Engineering (http://www.liebertpub.com/term)” در سه پارت A, B, C منتشر می‌شود. مجله Tissue Engineering، ژورنال رسمی انجمن TERMIS  می باشد که اطلاعات آن در زیر آورده شده است.

  1. نام کامل ژورنال: Tissue Engineering
  2. ناشر: Mary Ann Liebert, Inc.
  3. وبسایت رسمی: www.liebertpub.com/overview/tissue-engineering/3
  4. تاریخ تأسیس: 1995
  5. محدوده موضوعی: ژورنال Tissue Engineering در زمینه پزشکی بازساختی و مهندسی بافت فعالیت می‌کند و مقالاتی درباره بحث‌ها و پیشرفت‌های مرتبط با ترمیم و مهندسی بافت، سلول‌های بنیادی، مهندسی پزشکی، زیست مواد، بیوشیمی، و موضوعات مشابه را پوشش می‌دهد.
  6. شیوه دسترسی: این ژورنال شیوه دسترسی باز (Open Access ) را پشتیبانی نمی‌کند و برای دسترسی به مقالات نیاز به اشتراک و یا پرداخت هزینه دارد.
  7. شماره ISSN: 1076-3279 (پرینت)، 1557-8690 (آنلاین)
  8. فرکانس چاپ: ژورنال Tissue Engineering به صورت ماهانه منتشر می‌شود.
  9. عنوان‌های مرتبط: عناوین مرتبط با این ژورنال عبارتند از: “Tissue Engineering Part A: Methods”، “Tissue Engineering Part B: Reviews” و “Tissue Engineering Part C: Methods”.
  10. شاخص تاثیر Impact Factor : برای هر عنوان/پارت ژورنال ضریب تاثیر متفاوتی حساب می شود و بازه آن 6.4-3 می باشد.

تهیه شده توسط: دکتر علی گلچین

پاسخ دهید

Your email address will not be published.Required fields are marked *